Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki Małopolskiego Cechu Optyków: Wiedeń – Budapeszt – Bratysława. To jedne z najciekawszych i najpiękniejszych stolic Europy Środkowej. Zapraszamy Państwa do obejrzenia galerii z podróż śladami wielkiej dynastii Habsburgów, którzy pozostawili po sobie niesamowite dziedzictwo przede wszystkim w sztuce i architekturze. W trakcie naszej podróży zobaczyliśmy największe atrakcje trzech naddunajskich stolic włącznie z piękną panoramą Budapesztu ze Wzgórza Gellerta, Wiednia z Kahlenbergu oraz Bratysławy z Zamkowego Wzgórza.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

1 Dzień: Wyjazd z Krakowa o godz. 6.00 – przejazd do Budapesztu przez Słowację. Budapeszt – Zwiedzanie Budy: Wzgórze Zamkowe, Zamek Królewski – siedziba węgierskich królów, Kościół Macieja – miejsce koronacji i ślubów królewskich i tzw. Baszty Rybackie. Wjazd autokarem na Wzgórze Gellerta – panorama miasta. Wieczorny rejs po Dunaju statkiem wycieczkowym. Obiadokolacja, nocleg.

2 Dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Pesztu: Plac Bohaterów, Parlament, bazylika św. Stefana – wejście na niemal 100 m kopułę – wspaniały widok na miasto. Spacer po słynnym Moście Łańcuchowym. Przejazd do Bratysławy. Spacer po starówce /Rynek Staromiejski, Katedra św. Marcina, Brama Michalska/. Obiadokolacja. Wieczorny spacer na Wzgórze Zamkowe – panorama miasta z tarasu widokowego. Nocleg.

3 Dzień:  Śniadanie. Przejazd do Wiednia – plac Marii Teresy, Pałac Hofburg, Parlament, Stephansdom, spacer  głównym deptakiem miasta Karnten Strasse i Graben Gmach Opery, Karlsplatz z kość. Karola Boromeusza. Ogrody Cesarskie – Belweder. Czas wolny na zakupy na targu Naschmarkt. Przejazd na Wzgórze Kahlenberg – panorama miasta. Do Polski przyjechaliśmy około północy.