Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z obchodów Święta Patrona Optyków Polskich – Św. Hieronima 2016, które tym razem odbyło się w Bochni.

Plan tegorocznych obchodów był bardzo urozmaicony.

 

W piątek o g. 10.30 udaliśmy się autokarem do Nowego Wiśnicza, gdzie wraz z przewodnikiem odbyło się zwiedzanie Bastionowego Zamku Magnackiego Kmitów i Lubomirskich. W godzinach popołudniowych po zakwaterowaniu oraz posiłku, goście otrzymali czas wolny przeznaczony na relaks w SPA & Wellness. Można było korzystać z basenu, siłowni, łaźni tureckiej, fińskiej, na podczerwień, groty solnej, pokoi relaksu, jacuzzi, aromaterapii, jak również różnego rodzaju masaży oraz kąpieli np. w mleku. Tego samego dnia wieczorem wszyscy świetnie się bawili podczas wspólnej biesiady grillowej w Kurnej Chacie a tańcowanie trwało do białego rana.

 

W sobotę rano po uczestników przyjechał ponownie autokar, który zabrał wszystkich do pięknej Bazyliki Św. Mikołaja gdzie odbyła się msza święta w intencji optyków oraz ich rodzin. Po niej uczestnicy wraz z przewodnikiem zjechali windą ponad 212 m pod powierzchnię ziemi, a tam rozpoczęło się zwiedzanie najstarszej w Europie nadal działającej bocheńskiej kopalni soli. Niewątpliwie dla wielu niemałym zaskoczeniem było piękno podziemnego świata, jak również długi przejazd kolejką, a także wizyta w jedynym na świecie kościółku przez środek którego biegnie linia kolejki, a co moment przejeżdżają kolejne składy z turystami. Po obiedzie tego samego dnia uczestnicy zwiedzali wystawę optyczną podczas której można było zrobić zakupy opraw okularowych, jak również zbadać wzrok najnowszej generacji autokeratorefraktometrem z tonometrem i pachymetrem AKR Medica 500 firmy Essilor z dodatkowymi funkcjami pomiaru grubości rogówki i ciśnienia wewnątrzgałkowego. Wielką nowością była również prezentacja programu Nautilius – jest to symulator widzenia w soczewkach okularowych jednoogniskowych i progresywnych. Wieczorem odbył się uroczysty bankiet podczas którego zostały wręczone odznaczenia oraz dyplomy okolicznościowe.

  • Pani Alicja Chrobot otrzymała Srebrną Odznakę „Za Zasługi dla Optyki Polskiej”.
  • Pan Damian Roszczuk otrzymał specjalny dyplom w podziękowaniu za wieloletnią współpracę.

Przed północą miała miejsce tradycyjna już licytacja podarowanych przez firmy przedmiotów z których dochód przeznaczany jest na dom dziecka w Krakowie.

 

W niedzielę po śniadaniu goście ponownie relaksowali się po pełnym emocji weekendzie w SPA & Wellness. Po południu po uczestników Święta Patrona Optyków Polskich przyjechał autokar, a ci którzy przyjechali z odleglejszych regionów odjechali swoimi samochodami.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie i zapraszamy w przyszłym roku.