11 lutego 2017r. w pięknej sali „Na kotłowem” odbył się 14 już bal optyków oraz przyjaciół Małopolskiego Cechu Optyków, który tym razem odbył się pod nazwą NOWOROCZNY BAL PRZEBIERAŃCÓW. Przygrywał zespół „Andrusy” z Aleksandrem „Makino” Kobylińskim – Ostatnim Czarodziejem Krakowa, który to w tym roku piastuje tytuł Człowieka Roku Krakowa. Wspaniały katering zaserwowała firma Bar Królewski.

Na bal przybyło wielu znakomitych gości, a zdecydowana większość z nich zaprezentowała się w przepięknych przebraniach. Gościliśmy m. in. Prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesława Jopka oraz jego zastępcę Jerzego Kotalę. Wszystkich przybyłych serdecznie witał Prezes Zarządu Małopolskiego Cechu Optyków Marian Wójcik.

Podczas zabawy nie brakowało różnych konkursów oraz niespodzianek.

Konkurs na najpiękniejsze przebranie wygrali: Bogusława i Andrzej Dąbrowscy, drugie miejsce zajęli: Marta Kokoszka i Wojciech Moszyński, zaś trzecia była: Ewa Moszyńska. Wszyscy laureaci otrzymali specjalne nagrody.

Konkurs na najpiękniejsze tańce jednogłośnie wygrali: Beata i Kazimierz Moszyńscy, na drugim miejscu uplasowali się: Dorota i Jacek Dyduła, zaś na trzecim ex aequo byli: Ewa i Henryk Wójcik oraz Małgorzata oraz Wiktor Rusiłko. Wszystkie pary otrzymały oczywiście nagrody.

Konkurs na najszybszych „Pożeraczy pączków” wygrał z wielką przewagą Marek Broszkiewicz, który otrzymał nalewkę własnej roboty przez Prezesa MCO Mariana Wójcika, drugi okazał się być Marek Egert, który otrzymał salami, zaś trzeci był Janusz Balcer któremu wręczono specjalnie na tą okazję upieczony chleb przez piekarnię Emila Górnisiewicza.

Konkurs na najszybsze „Pożeraczki pączków” wygrała Małgorzata Korzeniak, druga była Magdalena Solarz – Ostrowska, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Danuta Balcer. Wszystkie piękne panie otrzymały specjalne okulary przeciwsłoneczne.

W dalszej części wieczoru nastąpiło losowanie spośród wszystkich obecnych balowiczów. Szczęśliwców losowała Marta Kokoszka, a okazali się być nimi: Joanna Szymańska oraz Janusz Balcer, którzy to otrzymali po butelce czerwonego wina.

W 2017 roku dokładnie 17 stycznia Cech Rzemiosł Skórzanych oraz Pokrewnych Zawodów obchodził Jubileusz 760 – lecia istnienia. W związku z tak wspaniałym jubileuszem kierownictwo Małopolskiego Cechu Optyków przygotowało na tą okazję specjalnie wykonaną akwarelę z wizerunkiem Krakowa. Została ona wręczona z gratulacjami oraz najlepszymi życzeniami dalszych sukcesów Prezesowi Cechu Janowi Baltazie  oraz Zastępcy Prezesa Andrzejowi Dębowskiemu.

Bardzo miłym momentem było zaskoczenie przez zgaszenie świateł a tylko przy zapalonych świeczkach na torcie odśpiewanie 100 lat jubilatowi, który właśnie 11 lutego skończył 25 lat. Wszystkiego najlepszego dla Tomka Dyduły.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym, zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z balu oraz oczywiście serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku.