RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

 

1 Dzień  Wyjazd z Krakowa. Przejazd do Międzyzdrojów na obiadokolację. Przejazd do Świnoujścia. Zaokrętowanie i rejs do Szwecji. Nocleg na promie.

 

2 Dzień                       Trasa: Ystad – Oslo    600 km

Ystad – Szwecja. Śniadanie na promie, następnie przejazd przez Szwecję do Norwegii. Oslo – zwiedzanie stolicy Norwegii – /Park Frogner z rzeźbami Vigelanda, Pałac Królewski, Katedra, Parlament oraz Muzeum Wikingów i Muzeum Statku Fram –  norweski statek, który wsławił się wyprawami do Arktyki i Antarktyki. Statek został zbudowany w 1892 roku na zamówienie podróżnika Fridtjofa Nansena i wziął udział w trzech wielkich ekspedycjach polarnych: Fridtjofa Nansena (w latach 18931896), Ottona Sverdrupa (18981902) oraz Roalda Amundsena (19101912)/. Przejazd  na obiadokolację i nocleg do Oslo.

Hotel Scandic Sjolyst**** –  Oslo

 

3 Dzień                       Trasa: Oslo – Bergen  460 km

Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą  przez płaskowyż  Hardangervidda (liczne postoje i panoramy). Następnie przejazd do Bergen  na obiadokolację i nocleg.

Hotel: Edvard Grieg**** –  Bergen

 

4 Dzień                       Trasa: Bergen – Hafslo      300 km

Po śniadaniu zwiedzanie Bergen – targ rybny Torget, stary port i twierdza Bergenhaus. Wyjazd kolejką na górę Floyen – panorama miasta. Przejazd malowniczą drogą i przeprawa promowa przez słynny Sognefjord (najdłuższy na świecie fiord wchodzący aż 203 km w głąb lądu o szerokości do 6 km,  najgłębszy punkt widokowy fiordu znajduję się 1308 m poniżej poziomu morza) następnie spacer do słynnego jęzora lodowca Jostedalsbreen. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Hafslo.

Hotel: Eikum*** –   Hafslo

 

5 dzień                        Trasa: Hafslo – Lillehammer  600 km

Po śniadaniu przejazd do Gerainger – rejs statkiem po najsłynniejszym norweskim fiordzie Gerainger. Następnie przejazd najsłynniejszą i najniebezpieczniejszą trasą świata: Drogą Trolli z widokiem na wodospad Stigfossen i Ścianę Trolli. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Lillehammer.

Hotel: Birkebeineren*** –   Lillehammer

 

6 dzień                        Trasa: Lillehammer – Karlskrona     850 km

Po śniadaniu przejazd do olimpijskiego miasta Lillehamer – spacer po miasteczku m. in. Lysgardsbakken skocznie narciarskie. Przejazd do Szwecji. Tanum – zwiedzanie rytów skalnych wykonanych przez pierwszych ludzi na ziemii. Miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Następnie przejazd do Goteborga – spacer po centrum miasta oraz cześci portowej. Po południu przejazd do Karlskrony. Zaokrętowanie i obiadokolacja na promie. Rejs promem do Gdyni. Nocleg na promie.

 

7 dzień  Śniadanie na promie. Przybicie do portu w Gdyni. Gdynia – zwiedzanie laboratoriów firmy Szajna oraz spotkanie integracyjne. Przejazd autokarem do Krakowa w godzinach wieczornych..