W terminie 24.09 – 02.10.2015r. Małopolski Cech Optyków zorganizował kolejną wycieczkę integracyjną. Oto jej plan:

1 Dzień: Przelot samolotem z Krakowa do Girony. Obiadokolacja i nocleg w Lloret de Mar.

2 Dzień: Po śniadaniu. Zwiedzanie fabryki firmy PRATS (jednej z największych fabryk Europy). Zapoznanie się z produkcją soczewek. Zwiedzanie Barcelony: /Sagrada Familia, Park Guel, stadion Camp Nou (największy stadion świata) i muzeum FC Barcelona, główna ulica Barcelony: Ulica Rambla/. Obiadokolacja i nocleg w Lloret de Mar.

3 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Madrytu. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Wieczorny spacer po centrum stolicy. Obiadokolacja. Wieczorek zapoznawczy przy lampce wina. Nocleg w mieście – Guadalajara.

4 Dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Madrytu: /Plac Puerta del Sol, spacer królewskim traktem – przepiękny Plaza Mayor, Palacio Real – rezydencja królewska oraz pobliska La Almudena – neoklasycystyczna katedra – Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, stadion piłkarski Realu Madryt: Estadio Santiago Bernabéu/. Przejazd do historycznego Toledo – dawnej stolicy Hiszpanii, gdzie nad miastem góruje Alkazar – wspaniały pałac-forteca. Zwiedzanie Katedry Najświętszej Maryi Panny. Obiadokolacja i nocleg w miejscowości Talavera de la Reina.

5 Dzień: Po śniadaniu przejazd do Portugali a następnie do świętego miejsca Fatimy – nawiedzenie Sanktuarium. Degustacja win Porto w lokalnej winiarni, czas wolny na zakupy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do stolicy Portugali – Lizbony.
6 Dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Lizbony – /m. in. klasztor Hieronimitów, wieża Belem, pomnik Odkrywców, katedra, parlament/. Pod wieczór przejazd na miejsce, które stanowi najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy przylądek Roca. Obiadokolacja i nocleg w Badajoz.
7 dzień: Śniadanie. Przejazd do Sewilli – stolicy hiszpańskiej Andaluzji. Zwiedzanie Sewilli: /m. in. Alkazar, katedra z grobem Kolumba, arena do walki byków: Corrida, muzeum Corridy eksponujące kolekcję kostiumów (w tym pomalowana przez Picassa purpurowa kapa torreadora), złota wieża/. Przejazd w okolice Gibraltaru na obiadokolację i nocleg do miejscowości: Algeciras.
8 dzień Po śniadaniu przejazd do zamorskiego terytorium Wielkiej Brytanii – eksklawy Gibraltar (Droga prowadzi tam przez najniebezpieczniejsze lotnisko na świecie, z powodu ulicy która przebiega w poprzek pasa lotniczego. Przejazd tą drogą do kolejki linowej, która wywiozła nas na górę jurajsko-wapienną Skałę Gibraltarską. Na szczycie w rezerwacie przyrody obcowanie z wolno biegającymi małpami gatunku Makak) /panorama ze Skały Gibraltarskiej, mury obronne, Grota San Miguel, Main Street/. Wycieczka promem do Maroka, a następnie zwiedzanie marokańskiego Tangeru. Przejazd na obiadokolację i nocleg do miejscowości Algeciras.
9. Dzień Po śniadaniu wyjazd przez Malagę do Alicante. Wizyta na plaży w gminie Santa Pola, prowincji Alicante w Walencji na wybrzeżu Costa Blanca. Przelot samolotem z portu lotniczego Alicante do Krakowa.