Wiosenny Optyk Polski

wpis w: Bez kategorii | 0
Najnowsze, wiosenne wydanie magazynu Optyk Polski już dostępne:
Znajdą w nim Państwo m.in.:
OSTROŻNY OPTYMIZM – Monika Ochmańska – Dyrektor Handlowy Optimex-Viscom – mówi o sytuacji na rynku marek luksusowych i działaniach podejmowanych w zakresie kontaktu z klientami w sytuacji ograniczeń wywołanych przez pandemię.
OCHRONA OCZU PRZED ŚWIATŁEM NADFIOLETOWYM. KIEDY JEST NAPRAWDĘ POTRZEBNA? Dr hab. Jacek Pniewski z Akademickiego Centrum Kształcenia Optometrystów Wydziału Fizyki Uniwersytet Warszawski pisze, że o indeksie UV warto przypominać wszystkim klientom salonów optycznych, by stosowali odpowiednie zabezpieczenie:
ZEISS DURAVISION® ANTIVIRUS PLATINUM UV. O specjalnej powłoce antyrefleksyjnej, która zabija 99,9% potencjalnie szkodliwych wirusów i bakterii na powierzchni soczewki przeczytają Państwo tutaj:
HI-VISION SUN PRO. Nowa powłoka antyrefleksyjna w ofercie HOYA – powłoka antyrefleksyjna klasy premium, zaprojektowana, by zwiększyć jakość i efektywność widzenia oraz wytrzymałość i estetykę soczewek:
SEIKO SENSITY 2 I SEIKO SENSITY DARK to nowa generacja soczewek światłoczułych w ofercie SEIKO, które zapewniają pełną ochronę przed promieniowaniem UV i doskonale radzą sobie również z efektem olśnienia:
SOCZEWKI PROGRESYWNE SENSEO. Podążając za preferencjami prezbiopów, JZO wprowadziło na rynek nową soczewkę progresywną, dopasowaną do bardziej dynamicznego stylu życia użytkowników okularów progresywnych, ich aktywności zawodowej, rekreacji, hobby i aktualnej mody okularowej:
OKULARY SŁONECZNE TO NIE TYLKO DODATEK CZY BIŻUTERIA, TO DNA TOŻSAMOŚCI STYLU I DOBREGO SMAKU. O tym, że salon optyczny w zakresie okularów słonecznych staje się swoistego rodzaju showroomem i jak ważnym aspektem jest poznanie stylu i życiowych potrzeb naszych klientów, którzy są coraz bardziej świadomi własnych potrzeb pisze Stylista Opraw Okularowych Olaf Tabaczyński:
POSTAW NA UZO EYEWEAR – firmę, której misją jest projektowanie opraw okularowych zgodne z najnowszymi trendami, spełniających wymagania klientów:
BELUTTI – RITORNO IN ITALIA! Czyli kolekcja okularów przeciwsłonecznych, obok których nie da się przejść obojętnie:
JAPONIA NIEZMIENNYM WZOREM HIGIENY. Polecamy artykuł o specjalistycznych produktach do czyszczenia okularów i o tym, dlaczego w kwestii higieny warto czerpać z japońskiego doświadczenia:
JAK DBAĆ O OKULARY W CZASIE PANDEMII? Dbałość o szkła okularowe nabiera w dobie pandemii nowego znaczenia. Regularne czyszczenie szkieł już nie tylko wpływa na komfort widzenia, ale też zmniejsza ryzyko transmisji koronawirusa:
LUKSUS W MĘSKIM WYDANIU. O tym, że luksusowe męskie okulary to nie tylko logotyp znanego domu mody na zauszniku, ale perfekcyjne wykonanie, dbałość o szczegóły, ekstrawagancka forma, zdolność wabienia kolorem – przekonuje Radek Wiktorowicz aka Ghosteye, bloger okularowy na www.ghosteye.pl, Certyfikowany stylista opraw okularowych, Osobisty doradca wizerunku, Certyfikowany kolorysta:
PASJA I DBAŁOŚĆ O DETALE. LUKSUSOWE OKULARY z najwyższej półki to te, gdzie każdy model to szyty na miarę wyjątkowy egzemplarz, charakteryzujący się niepowtarzalnością
projektu, wysoką jakością materiałów oraz staranną ręczną obróbką:
MODA NA „ZERÓWKI”. Okulary, które nie korygują wady wzroku, stały się w ostatnich latach modnym elementem stylizacji, a ich popularność nadal rośnie. Pokierujmy klientami, aby odpowiedzialnie wybrali „zerówki”, zlecając ich wykonanie w salonie optycznym – pisze Radek Wiktorowicz aka Ghosteye, bloger okularowy na www.ghosteye.pl, Certyfikowany stylista opraw okularowych, Osobisty doradca wizerunku, Certyfikowany kolorysta:
• OKULARY DO WIOSENNYCH I LETNICH KREACJI
O wiosennych trendach w modzie okularowej i co warto polecać klientom pisze Magdalena Moczulska, autorka bloga trendyokulary-blog.pl:
• KAOS I LA MATTA. BĄDŹ SOBĄ W OKULARACH.
Wyjątkowe wzory i kształty oprawek oraz widoczny związek z włoską kulturą – to cechy okularów od AREA98:
• NIE TOLERUJĘ BYLEJAKOŚCI.
Radek Wiktorowicz – Ghosteye – autor najpoczytniejszego bloga okularowego w Polsce i nasz Autor – mówi o swojej pasji do okularów i mody, podpowiadając równocześnie, że rozwój salonu optycznego bez obecności i promocji w Internecie jest w obecnych czasach niemożliwy:
• ŚWIEŻY POWIEW WIOSNY W OKULAROWYCH TRENDACH
Wiosna zawsze skłania do odświeżenia zarówno garderoby, jak i dodatków. A może przede wszystkim dodatków. . Polecamy przegląd najnowszych okularowych trendów:
EKSPERT OPTYK – WSPARCIE DLA NIEZALEŻNYCH OPTYKÓW
O korzyściach wynikających z przynależnoścido struktury zakupowej do struktury zakupowej EKSPERT OPTYK przekonuje Radek Wiktorowicz:
AKOMODACJA – NIEZWYKŁY MECHANIZM
Dr hab. Jacek Pniewski z Akademickiego Centrum Kształcenia Optometrystów Wydziału Fizyki Uniwersytet Warszawski pisze, że rozwój techniki może dać nowe możliwości lepszej korekcji wzroku, szczególnie wobec narastającej pandemii krótkowzroczności i prezbiopii, będącej stałym problemem dla osób w starszym wieku produkcyjnym:
HOYA PARTNEREM STRATEGICZNYM KONFERENCJI OPTOMETRIA 2021
Tematem przewodnim tegorocznej konferencji OPTOMETRIA 2021 jest krótkowzroczność.
• HOYA RUSZA Z WŁASNYM PODCASTEM: HOYA DLA WIZJONERÓW
„Hoya dla wizjonerów” to podcast dla tych, którzy chcą widzieć lepiej i wiedzieć więcej:
• AKTUALIZACJA APLIKACJI EDITEST FIRMY HOYA
Do dotychczasowych funkcjonalności została dodana wyszukiwarka grawerunków:
• FILTRY PRZECIWMIGRENOWE COMFORT
W ostatnim czasie rośnie popularność filtrów, które można stosować w sytuacjach znajdujących się do tej pory poza obszarem zainteresowań specjalistów od optyki okularowej. O filtrach przeciwmigrenowych i pokrewnych pisze Sebastian Nowakowski – specjalista ds. pomocy optycznych z firmy OPHTALMICA NOWAKOWSKI.
POWTÓRKA Z OPTYKI cz. II
Dr n. med. Andrzej Styszyński – okulista, ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej kontynuuje „Powtórkę z optyki”, w tym wydaniu podejmując tematykę soczewek okularowych:
• KURS REFRAKCJI w Krakowie
MAŁOPOLSKI CECH OPTYKÓW w Krakowie zaprasza na Kurs Refrakcji, w terminie: 31.05 – 2.06.2021 oraz 7.06 – 9.06.2021
• DLA KOGO SĄ SOCZEWKI KONTAKTOWE?
Soczewki kontaktowe mogą być stosowane zarówno w celu korekcji wad wzroku, jak i terapii, ochrony czy modyfikacji powierzchni oka. Mgr Sylwia Kropacz-Sobkowiak omawia podstawowe
wskazania do aplikacji soczewek kontaktowych dla różnych grup wiekowych:
POZIOM ZABEZPIECZEŃ INFRASTRUKTURY INFORMATYCZNEJ A RODO
W czwartej części cyklu dotyczącego bezpieczeństwa przetwarzania danych
osobowych zgodnie z tytułowym rozporządzeniem mecenas Marcin Majchrzak z Kancelarii LexForm porusza praktyczne aspekty techniczne, które mogą mieć zastosowanie w salonie optycznym:
• POCZUJ PEŁNĄ MOC W CZASACH ZMIAN! WEBINAR Z INICJATYWY PCO
Z inicjatywy Pomorskiego Cechu Optyków, 16 marca, odbył się wyjątkowy i pełen inspiracji webinar Jacka Walkiewicza „Poczuj Pełną MOC w czasach zmian”, połączony z debatą:
• ZAAKCEPTUJ ZMIANY. DOSTOSUJ STYL FUNKCJONOWANIA
Już od ponad roku doznajemy rozmaitych konsekwencji pandemii. Dla wielu z nas
stała się ona przyczyną różnych zarówno osobistych, jak i zawodowych strat i ograniczeń – piszą Stylista Opraw Okularowych Olaf Tabaczyński i Monika Misiak-Tabaczyńska – Stylistka Opraw Okularowych, kolorystka, doradca wizerunku:
• EGZAMINY CZELADNICZE I MISTRZOWSKIE W MCO
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z egzaminów czeladniczych i mistrzowskich, które odbyły się 9 marca w Małopolskim Cechu Optyków w Krakowie:
• RYNEK DÓBR LUKSUSOWYCH
O globalnym rynku produktów luksusowych pisze Radek Wiktorowicz:
• DIGITALIZACJA W BRANŻY OPTYCZNEJ. SZANSE I WYZWANIA
Cyfryzacja to z jednej strony wyzwanie, a z drugiej szansa dla branży optycznej:
• RYNEK WTÓRNY URZĄDZEŃ OPTYCZNYCH. SPRAWDZONE I Z GWARANCJĄ
Nie dysponując nieograniczonymi środkami na zakup, warto postawić na urządzenia używane. Ważne, by kupić je w sprawdzonym serwisie: