Najnowszy Optyk Polski

wpis w: Bez kategorii | 0

Najnowsze wydanie magazynu Optyk Polski już dostępne, a w nim m.in.:

➡Działem trendy w tym wydaniu rządzi złoto. Oprawy okularowe kuszą blaskiem złotego kruszcu. Ten luksusowy kolor zawładnął światem mody. Złote metalowe oprawki, ale też złoto w połączeniu z czernią czy szylkretami to w tym sezonie must have.

➡ Ponieważ coraz większą grupę klientów salonów optycznych stanowią osoby, które potrzebują szkieł progresywnych. Jak właściwie dobrać im okulary radzi Karolina Maciejczyk, właścicielka salonu Optyk Warszawski, certyfikowana stylistka opraw okularowych, a także stylistka i kreatorka wizerunku.

➡O tym, dlaczego soczewki progresywne powinny być indywidualne i jak zoptymalizować widzenie, jakie parametry mają wpływ na przebieg konwergencji, pisze Adam Stryj z JZO.

➡Jesień i zima to trudny czas dla kierowców. Odpowiednio dobrane soczewki okularowe mogą nie tylko poprawić komfort jazdy, ale również podnieść poziom bezpieczeństwa na drodze. Dobrze dopasowana korekcja okularowa powinna zapewnić maksymalną ochronę przed niesprzyjającymi warunkami i zapewnić widzenie w każdej odległości – pisze o tym optometrystka i terapeutka widzenia Barbara Pakuła.

➡Prof. Marek Kowalczyk-Hernandez, odnosząc się do umiejętności zabijania wzrokiem legendarnego potwora z warszawskiej legendy, przenosi rozważania w obszar medycyny.

➡Prof. Jacek Pniewski pisze o potencjalnej szkodliwości światła niebieskiego, wpływie na narząd wzroku i podsumowuje obecny stan wiedzy.

➡Dr n. med. Andrzej Styszyński omawia budowę i działanie siatkówki, dla lepszego zrozumienia czynności układu wzrokowego.

➡O sytuacji, najważniejszych wyzwaniach branży optycznej tuż przed XIII Kongresem KRIO mówi w rozmowie z nami prezes Krajowej Izby Optycznej Jan Witkowski.

➡A ponadto aktualności, a w nich m.in.: relacja z obchodów Święta Patrona Optyków Św. Hieronima, z jubileuszu 25-lecia Śląskiego Cechu Optyków, 2. Biegu Czas na Wzrok.

Zapraszamy do lektury!

Zapraszamy również do prenumeraty:

http://optykpolski.feniksmedia.pl/prenumerata/