Sycylia

wpis w: Bez kategorii | 0

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej wycieczce naszego cechu. TERMIN: 10-14.04.2018r.

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

 

1 Dzień:    Spotkanie na lotnisku Katowice – Pyrzowice. Przelot liniami Wizzair do Katanii. Transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

2 Dzień: Po śniadaniu przejazd na północno- zachodni kraniec wyspy –  zwiedzanie Palermo- /Pałac Normanów (z zewnątrz), katedra, Piazza Pretoria, port/. Przejazd do Taorminy – spacer po kurorcie, starówka i amfiteatr grecki. Możliwość kąpieli i wypoczynku na plaży. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

3 Dzień   Śniadanie. Przejazd do Milazzo – całodzienny rejs na wyspy Liparyjskie będące czynnymi wulkanami. Możliwość obserwacji zjawisk wulkanicznych  i podziwianie wspaniałych krajobrazów. Powrót na Sycylię, obiadokolacja i nocleg.

 

4 Dzień    Po śniadaniu przejazd autokarem na Etnę na wys. 1980 m n.p.m. skąd można podziwiać jeden z najbardziej rozpoznawalnych wulkanów świata. Przejazd do Syrakuz - zwiedzanie: Wyspa Ortigia, Świątynia Apollina i Ateny, Źródło Aretuzy, Park Archeologiczny z Teatrem Greckim, Rajski Kamieniołom i Ucho Dionizjusza, Amfiteatr Rzymski. Przejazd do barokowego miasta Noto – Spacer po barkowym zespole miejskim wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO: kościoły, pałace, place, reprezentacyjne schody. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

5 Dzień    Śniadanie. Przejazd do Catanii  – spacer po centrum miasta /plac katedralny, Via Etnea, klasztor Benedyktynów, plac uniwersytecki/. Przejazd na lotnisko, przelot do Katowic liniami Wizzair. Przylot do kraju ok. godziny 23:00. Zakończenie imprezy.

 

 

CENA OBEJMUJE:

– 4 noclegi w hotelach ***

– 4 śniadania

– 4 obiadokolacje

– przelot na trasie Katowice-Katania-

Katowice

– bagaż podręczny

–  transport komfortowym minibusem

na miejscu

– opiekę pilota przewodnika

– ubezpieczenie KL NNW

– składkę na fundusz TFG

 

CENA NIE OBEJMUJE:

– dopłaty po pokoju jednoosobowego

– dopłaty do bagażu rejestrowanego

– bilety wstępów: 80 euro